ناحيه تحقیقات رئیس جمهور رئیس جمهور رییس جمهور

ناحيه: تحقیقات رئیس جمهور رئیس جمهور رییس جمهور دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نمی‌توانیم با فروش تراکم و هوا شهر را اداره کنیم / عارف

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر گزینش حساس شهردار به خصوص در کلانشهرها اظهار کرد: دیگر نمی‌شود و نمی‌توانیم با فروش تراکم و هوا شهر را اداره ک

نمی‌توانیم با فروش تراکم و هوا شهر را اداره کنیم / عارف

عارف: نمی توانیم با فروش تراکم و هوا شهر را اداره کنیم

عبارات مهم : ایران

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر گزینش حساس شهردار به خصوص در کلانشهرها اظهار کرد: دیگر نمی شود و نمی توانیم با فروش تراکم و هوا شهر را اداره کنیم.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در سومین کنگره سراسری حزب ندای ایرانیان که صبحگاه امروز در مرکز همایش های صداوسیما برگزار شد، گفت: عملکرد شوراهای اسلامی شهر و دِه بسیار اهمیت دارد؛ به خصوص که لیست امید در اکثر کلانشهرها رأی آورده هست؛ بنابراین اکنون مهمترین و نخستین آزمون شوراها گزینش شهردار به خصوص در کلانشهرها است که جهت ما در پایتخت کشور عزیزمان ایران اهمیت بیشتری دارد.

نمی‌توانیم با فروش تراکم و هوا شهر را اداره کنیم / عارف

وی افزود: دیگر نمی شود و نمی توانیم با فروش تراکم و هوا شهر را اداره کنید و باید فردی توانمند روی کار بیاید که بتواند با همه مسئولان دیگر در شهر هماهنگ باشد.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: رعایت اصول گفتمان و اخلاق مداری از شاخصه های حزب ندای ایرانیان است که باید از جوانان این حزب تقدیر کنم که اصرار به رعایت اخلاق داشتند. من گاهی گوشزد می کنم امکاناتی که اینترنت در اختیار جوانان گذاشته وقت های جدیدی ایجاد کرده ولی امروز ابتدا دکمه انتشار را فشار می دهیم، خبر پخش می شود بعد به آن فکر می کنیم.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر گزینش حساس شهردار به خصوص در کلانشهرها اظهار کرد: دیگر نمی‌شود و نمی‌توانیم با فروش تراکم و هوا شهر را اداره ک

وی افزود: ولی یکی از شاخصه های این حزب اخلاق مداری و حرکت در مسیر درست انقلاب و توجه به منافع گفتمان اصلاحات و بی توجهی به حاشیه ها بود که من به بنیانگذازان و دبیر کل این حزب تبریک می گویم و تقدیر می کنم.

عارف خاطر نشان کرد: باید از حضور موثر حزب در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان تقدیر کنم. در دو دوره گذشته همدلی خوبی بین همه اعضای شورای عالی بود و حزب ندا نیز همکاری خوبی در جلسات شورا و کارهای کارشناسی بدون هیچ گونه چشمداشتی داشت.

رئیس فراکسیون امید مجلس تأکید کرد: مستحضر هستید روش گفتمان اصلاحات در دهه نود اخلاق، عقلانیت و خرد جمعی بوده و با تحلیلی که از آسیب شناسی عملکرد گذشته داشتیم این مسیر جهت اصلاحات گزینش شد و تلاش می کنیم زاویه ای که رقبای ما اصرار بر تحمیل آن بین گفتمان اصلاحات و حاکمیت داشتند را از بین ببریم.

نمی‌توانیم با فروش تراکم و هوا شهر را اداره کنیم / عارف

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این روش سه گام را تاکنون محکم برداشتیم، افزود: هر سه این گام ها نتیجه اخلاق، خرد جمعی و عقلانیت بوده و طبیعی است ممکن بوده این خرد جمعی تبعاتی نیز به همراه داشته باشد. ولی سال ۹۲ این روش دولت تدبیر و امید را روی کار آورد و انتخابات اسفند ۹۴ و تشکیل فراکسیون امید در مجلس نیز نتیجه همین روش بود. به خصوص در بعضی شهرها مثل پایتخت کشور عزیزمان ایران مردم اعتماد صددرصد خود را به این گفتمان نشان دادند.

عارف یادآور شد: شعار ما وحدت در فرماندهی و مدیریت بود آیا که در گذشته چوب تفرقه را خورده بودیم ولی مردم از ما حمایت کردند. ما ابتدا بحث اجماع نسبی را مطرح کردیم ولی به تدریج به اجماع کامل رسیدیم که نتیجه آن حمایتی کامل از لیست امید بود. ما باید به آن بازبینی می کردیم و در گام سوم اصلاحاتی در شورای عالی داشتیم و اعضای شورا با اعمال این نقطه نظرات به خصوص در ماه های آخر اسفند ۹۴ بحث مدیریت شورا و اعضا را مطرح کردند و تلقی این شد که تشکیل شورا باعث تضعیف احزاب شده است ولی نشانه تقویت احزاب بوده است.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر گزینش حساس شهردار به خصوص در کلانشهرها اظهار کرد: دیگر نمی‌شود و نمی‌توانیم با فروش تراکم و هوا شهر را اداره ک

عارف تأکید کرد: مسیری که گفتمان و حرکت جبهه ای اصلاحات باید به آن ادامه می داد، حرکت به سمت گفتمان وحدت بود. بعضی معتقدند در نهایت شورا باعث تضعیف احزاب شد ولی نشانه تقویت احزاب بوده است که نمونه آن حزب ندای ایرانیان است که در همین مدت حدوداً بیش از ۷۰۰۰ نفر عضوگیری کرد و این اتفاق و زیاد کردن تعداد اعضا در از حزاب دیگر نیز افتاد.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در ادامه گفت: گزینش مهم دیگر گفتمان اصلاحات انتخابات شورای شهر وروستا بود که مردم در این انتخابات کاری کارستان کردند و در گام سوم بهتر از گام دوم مسیر اصلاحات را مورد تایید قرار دادند.

نمی‌توانیم با فروش تراکم و هوا شهر را اداره کنیم / عارف

عارف خاطرنشان کرد: اصلاحات بالاترین رأی را در انتخابات مجلس، شوراها و ریاست جمهوری به دست آورد و ما به گامی که در شروع دهه ۹۰ برداشته ایم معتقدیم، گام های مشکل برداشته ایم و گام های بعدی ساده خواهد بود. ما اخلاق، عقلانیت و خرد جمعی را از ابتدای دهه ۹۰ مورد تأکید قرار دادیم.

وی تأکید کرد: ما باید اعتماد که سرمایه اجتماعی است را حفظ کنیم. در اصلاحات به نقد اعتقاد داریم به همین علت است که فردای انتخابات ۲۹ اردیبهشت از نخبگان خواستیم که انتقادات جدی را به عملکرد گام سوم جهت اصلاح اصلاحات بیان کنند. حرکات جبهه ای نمی تواند مادام العمر باشد، بنابراین باید به سمت تحزب پیش برویم آیا که فرد هنگامی که با جبهه رأی می آورد فردا یادش می رود و مشکلی که در مجلس دهم داشتیم همین بود که کسانی که اگر در لیست امید نبودند رأی نمی آوردند ولی هنگامی که گزینش شدند ساز جدایی کوک نمی کردند.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس خاطرنشان کرد: چندماه نخست انتخابات ما به دنبال بازبینی در شورای عالی سیاستگذاری هستیم و امیدوارم با نقدهای خودتان ما را کمک کنید. در گام سوم هم دولت تدبیر و امید و هم شوراهای شهر و دِه به خوبی انجام مسولیت خواهند کرد و بدانید که این مسئولیت سنگینی است و عملکرد شورای شهر به خصوص در کلانشهرها در انتخابات ۹۸ موثر است.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | انتخابات | ایرانیان | شورای شهر | انتخابات مجلس | مجلس شورای اسلامی | انتخابات شورای شهر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs