ناحيه تحقیقات رئیس جمهور رئیس جمهور رییس جمهور

ناحيه: تحقیقات رئیس جمهور رئیس جمهور رییس جمهور دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی فرزند سر راهی شده است است، صادرات&quot، تجار هنوز پرسشها بانکی دارند ، &quot

نایب مدیر اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران مهمترین موانع صادراتی را تشریح و تصریح کرد: “صادرات” فرزند سر راهی شده است است که همه در مورد آن صحبت می‌کنند ولی عمل

فرزند سر راهی شده است است، صادرات&quot، تجار هنوز پرسشها بانکی دارند ، &quot

"صادرات" فرزند سر راهی شده است است/ تجار هنوز پرسشها بانکی دارند

عبارات مهم : فرزند

نایب مدیر اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران مهمترین موانع صادراتی را تشریح و تصریح کرد: “صادرات” فرزند سر راهی شده است است که همه در مورد آن صحبت می کنند ولی عملا اتفاقی نمی افتد. از سوی دیگر تجار هنوز پرسشها بانکی دارند و دست و پای صادرکنندگان را بسته اند می گویند شنا کنید.

حسین سلاح ورزی در گفت وگو با ایسنا، گفت: آمارهای صادراتی به لحاظ ارزشی در شش ماه اول سال نشان می دهد که موازنه مان منفی شده است است و کم کردن صادرات را داشته ایم.

فرزند سر راهی شده است است، صادرات&quot، تجار هنوز پرسشها بانکی دارند ، &quot

وی افزود: البته معمولا اینگونه است که در نیمه دوم سال میزان صادرات زیاد کردن پیدا می کند ولی در هر صورت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کم کردن صادرات روبرو هستیم. علت آن هم این است که مقوله صادرات به یک فرزند سر راهی تبدیل شده است است که همه در مورد ضرورت نگهداری و محافظت و کمک به رشد آن صحبت می کنند ولی عملا اتفاقی نمی افتد.

نایب مدیر اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران با انتقاد از رویه های موجود در صادرات گفت: در مباحث دو جانبه و چند جانبه هم خیلی خوب عمل نمی کنیم؛ به عنوان نمونه عراق تعرفه لبنیات ما را از پنج درصد به ۲۵ درصد و ۴۰ درصد زیاد کردن داده است که مشخص نیست آیا کشوری مثل عراق که مروادات سیاسی و اقتصادی ما با آن قابل توجه است باید به یکباره چنین تصمیمی بگیرد. این در حالی است که بیش از ۸۰ درصد صادرات لبنیات ما به عراق هست؛ آیا باید ما به لحاظ دیپلماسی تجاری آنقدر منفعل عمل کنیم که چنین فرصتی از ما گرفته شود.

نایب مدیر اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران مهمترین موانع صادراتی را تشریح و تصریح کرد: “صادرات” فرزند سر راهی شده است است که همه در مورد آن صحبت می‌کنند ولی عمل

دست و پای صادرکنندگان را بسته اند می گویند شنا کنید

وی افزود: توصیه دیگر این است که در حوزه صادرات با معضل قیمت تمام شده است مواجه هستیم. ما در داخل هم نمی توانیم با قیمت محصولات خارجی مقابله کنیم چه برسد به اینکه بخواهیم در بازارهای خارجی مسابقه کنیم. دشواری ها و موانعی در فضای کسب و کار ما وجود دارد و این ها مزید بر علت شده است است که صادرکنندگان ما تبدیل به شناگرانی شوند که دست و پایشان بسته شده است و با این شرایط باید وارد مسابقه بین المللی شوند.

نایب مدیر اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران راجع به مهمترین موانع صادراتی تصریح کرد: در بحث های بانکی، انتقال پول و اعتبارات اسنادی گرچه بعد از برجام گشایش هایی اتفاق افتاده است ولی هنوز با وقت قبل از تحریم فاصله زیادی داریم و هزینه هایی مبادلاتی به صادرکنندگان تحمیل می شود. از سوی دیگر در داخل کشور نهادهای مالی حمایت کننده ای که بخواهند تسهیلات ارزان قیمت به صادرکنندگان بدهند هنوز به اندازه کافی نیستند. همچنین نهادهای بیمه کننده و تضمین کننده جهت صادرکنندگان به خوبی عمل نمی کنند؛ ضمن اینکه واقعی نبودن قیمت ارز همچنان به عنوان یکی ازعوامل بازدارنده صادرات عمل می کند.

فرزند سر راهی شده است است، صادرات&quot، تجار هنوز پرسشها بانکی دارند ، &quot

به گفته سلاح ورزی، همچنان نارضایتی هایی از فرایند استرداد مالیات بر افزوده صادرکنندگان گزارش می شود و بخش شخصی هم هنوز نتوانسته یک تلقی درست از برندسازی، بازاریابی، بازارسازی و بازاررسانی محصولات داشته باشد و نتواستند بسته بندی مطلوب محصولات صادراتی کشورهای نشانه را فراهم کنند.

واژه های کلیدی: فرزند | صادرات | محصولات | بازرگانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs